Jakub Skowroński

Wizyty domowe chirurga w Łodzi

Jakub Skowroński

Chirurg

Jakub Skowroński - ZnanyLekarz.pl

Specjalizuję się w chirurgii ogólnej.

Moi pacjenci są zawsze leczeni zgodnie z najnowszymi wytycznymi i standardami postępowań polskich i światowych towarzystw naukowych. Stawiam na indywidualne podejście do pacjenta z zastosowaniem najnowszych leków i opatrunków. Proces leczenia dokumentuję elektronicznie wraz ze zdjęciami, celem obiektywnej oceny leczenia np. przy długotrwałym leczeniu przewlekłych ran pooperacyjnych.

Dojeżdżam do pacjentów na terenie Łodzi, Pabianic, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Konstantynowa Łódzkiego i okolic.

Wizyta domowa oszczędza niepotrzebnego stresu i zapewnia komfort psychiczny osobie chorej, potrzebującej pomocy. Nie trzeba czekać w kolejkach do gabinetu, w towarzystwie innych chorych.

Po ustaleniu rozpoznania i zaplanowaniu leczenia udzielam wyczerpującej i pełnej informacji związanej z danym schorzeniem. Po wizycie utrzymuję telefoniczny kontakt z pacjentem, celem kontroli postępów leczenia („follow up”).

Na wizytach domowych świadczę usługi medyczne:

W razie potrzeby skonsultuję przypadek z innym lekarzem i wystawię skierowanie do leczenia w warunkach szpitalnych.

Doświadczenie medyczne

W 2014r ukończyłem kierunek lekarski na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Otrzymywałem stypendium naukowe dla najlepszych studentów oraz byłem w zarządzie Akademickiego Związku Sportowego.

Staż podyplomowy odbyłem w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1 im. Barlickiego w Łodzi.

Szkolenie specjalizacyjne realizuję w Pabianickim Centrum Medycznym w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej. Tutaj rozwijam swoje umiejętności i zdobywam doświadczenie w zakresie operacji chirurgicznych, o wszechstronnym profilu. Pracuję również w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, gdzie zajmuję się chorymi po urazach.

W oddziale zajmujemy się planowymi operacjami takimi jak – laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego, plastyki przepuklin brzusznych, pachwinowych, pępkowych i mosznowych z implantacją siatki, wycięciem żylaków kończyn dolnych, operacje raka jelita grubego, leczeniem operacyjnym żylaków odbytu met. Milligana-Morgana czy Fergusona, jak również operujemy wszelkie ostre stany jamy brzusznej – m.in. ostre zapalenie wyrostka robaczkowego, ostre zapalenie pęcherzyka żółciowego, niedrożność i perforacje przewodu pokarmowego, urazy śledziony, ropnie wewnątrzotrzewnowe.

Kilkukrotnie wyjeżdżałem do Niemiec, gdzie pracując w szpitalach oraz domach seniora zdobywałem doświadczenie oraz poznawałem tamtejsze standardy leczenia.

Posiadam międzynarodowy certyfikat znajomości języka niemieckiego Goethe Instytut na poziomie B2.

Umów wizytę domową z naszym specjalistą