lek. Anna Baranowska-Jaźwiecka

Pediatra

Anna Baranowska-Jaźwiecka - ZnanyLekarz.pl

Leczone choroby

W praktyce kontakt z lekarzem pediatrą trwa w zasadzie przez całe dzieciństwo, ponieważ właśnie ten specjalista opowiada za regularne badania kontrolne dotyczące rozwoju dziecka, a ponadto jest osobą pierwszego kontaktu w przypadku nagłych dolegliwości czy pojawienia się objawów chorobowych. Wybierając w Łodzi pediatrę dla swojego dziecka, można zdecydować się na naszego specjalistę, którego zadanie polega na otoczeniu niepełnoletniego pacjenta opiekę medyczną.

Wizyty domowe lekarza pediatry – Łódź i okolice

Małe, ale i te starsze dzieci są bardzo wrażliwe, co staje się jeszcze bardziej widoczne wtedy, gdy cierpią z powodu choroby czy dolegliwości bólowych. W takim przypadku wizyta domowa pediatry może okazać się rozwiązaniem, które oszczędzi maluchowi stresu i umożliwi przeprowadzenie diagnostyki w komfortowych dla niego okolicznościach. Nasze świadczenia medyczne w Łodzi są dostępne dla każdego pacjenta – można liczyć na naszą pomoc 7 dni w tygodniu. Odpowiednio wykwalifikowany lekarz pediatra zajmie się zarówno stanami nagłymi, jak i podejmie odpowiednie kroki w celu zdiagnozowania bardziej skomplikowanych chorób charakterystycznych dla wieku dziecięcego, kierując podopiecznego na specjalistyczne badania. Prywatnie realizowane wizyty domowe to propozycja, którą szczególnie poleca się rodzicom dzieci zmagających się z przewlekłymi chorobami wymagającymi regularnych kontroli, ponieważ przeprowadzane są one w sposób najgodniejszy dla małego pacjenta i oszczędzają mu wiele nerwów.

Pediatra prywatnie – wizyty domowe u pacjenta

Specyfika tego rodzaju świadczeń sprawia, że wizyty domowe pediatry cieszą się dużą popularnością. Lekarz oprócz wymaganej wiedzy powinien mieć również właściwe podejście do małoletnich, żeby wyeliminować nerwy i łatwo nawiązać z nimi kontakt niezależnie od ich wieku. Decydując się na nasze prywatnie świadczone usługi medyczne pediatry, można oczekiwać szybkiej diagnostyki i troski o komfort dziecka. Przyjazna atmosfera i współpraca z pacjentem są dla nas tak samo ważne, jak kwestie stricte zdrowotne.

Biografia

Odkąd pamięta chciała zostać pediatrą. Z tą myślą poszła na medycynę. Uczestniczyła we wszystkich kółkach pediatrycznych, które były na uczelni. Została nawet przewodniczącą jednego z nich. W czasie studiów aktywnie uczestniczyła w pracy badawczej, co zaowocowało uzyskaniem Diamentowego Grantu na badania nad czynnikami niezależnymi od glikemii wpływającymi na hemoglobinę glikowaną (parametr, który ocenia skuteczność leczenia chorych na cukrzycę), a następnie nagrody „Dziewczyny Przyszłości. Śladami Marii Skłodowskiej-Curie.” oraz stypendium Marszałka Województwa Łódzkiego w 2012 roku. Jednak praca badawcza to jedynie hobby, prawdziwym powołaniem Doktor Ani jest leczenie małych pacjentów. Od 2013 roku specjalizuje się w pediatrii w Klinice Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii Centralnego Szpitala Klinicznego, Ośrodka Pediatrycznego im. Marii Konopnickiej w Łodzi. W ramach swojej pracy dyżuruje również w SOR tego szpitala. Z uwagi na potrzebę pogłębiania swojego pediatrycznego doświadczenia w styczniu 2017 roku Doktor Ania zdecydowała o podjęciu dodatkowej pracy w Przychodni Mikomed, gdzie zajmuje się populacją dziecięcą zarówno na „chorej” jak i „zdrowej” stronie. Jej zawodowym hobby jest edukowanie opiekunów oraz samych pacjentów w zakresie profilaktyki zdrowia, tak by jej pacjenci byli jak najzdrowsi. Uwielbia patronaże, czyli pierwsze wizyty noworodka, dzięki którym może pomóc młodym rodzicom w jak najlepszej opiece nad nowym członkiem rodziny.

W swojej praktyce Doktor Ania ma doświadczenie w leczeniu: infekcja dróg oddechowych, zapalenie gardła, zapalenie krtani, katar, zapalenie oskrzeli, zapalenie oskrzelików, zapalenie płuc, kaszel, infekcje z gorączką, biegunką, wymiotami, bólami brzucha, nieżyty żołądkowo-jelitowe (jelitówka), zaparcia, moczenie nocne i dzienne, infekcja dróg moczowych, zapaleniu pęcherza, zapalenie nerek, ospa wietrzna, choroba bostońska (bostonka), trzydniówka, atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry niemowląt (ciemieniucha), trądzik w tym trądzik niemowlęcy, alergia, pokrzywka, choroby pasożytnicze, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, nadwaga i otyłość.

Doktor Ania odpowiada:

Umów wizytę z naszym specjalistą