lek. Aleksander Saliński

Internista, Lekarz rodzinny

Aleksander Saliński - ZnanyLekarz.pl

Absolwent Uniwersytet Medycznego w Łodzi. Aktualnie pracuje w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Kardiologii w Miejskim Centrum Medycznym im. dr Karola Jonschera w Łodzi, gdzie odbywa specjalizację z chorób wewnętrznych. Doświadczenie medyczne nabiera zarówno w pracy w Oddziale Szpitalnym, jak i w Poradniach Specjalistycznych. Odbył liczne kursy i szkolenia z dziedziny interny. Autor publikacji naukowych w renomowanych czasopismach medycznych. Szczególne zainteresowanie to choroby układu oddechowego oraz sercowo-naczyniowego. W swojej pracy zawodowej kładzie szczególny nacisk na nowoczesne metody leczenia oraz indywidualne podejście do pacjenta.

Leczone choroby

Zauważając u siebie niepokojące objawy chorób narządów wewnętrznych, należy wybrać się do specjalisty, który zna się na ich diagnozowaniu i leczeniu. Internista, bo o nim mowa, nazywany jest lekarzem pierwszego kontaktu, ponieważ ma rozległą wiedzę dotyczącą funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jeżeli więc mieszkasz w Łodzi lub okolicach i zmagasz się w ostatnim czasie z gorszym samopoczuciem lub alarmującymi symptomami, możesz uzyskać pomoc w naszej klinice. Rozsądnym rozwiązaniem będzie wizyta domowa internisty, ponieważ zaoszczędzisz cenny czas i siły na dotarciu do gabinetu.

Łódź – sprawdzony lekarz internista

Wybór sprawdzonego i dobrze ocenianego lekarza internisty jest kwestią kluczową w diagnostyce i leczeniu chorób. Interna to specjalizacja wymagająca od pracownika ochrony zdrowia rozległej wiedzy z wielu dziedzin i profesjonalnego podejścia do pacjenta. To właśnie internista odpowiada za bezpośredni kontakt z pacjentem i to od jego kwalifikacji zależy jakość udzielanych porad oraz standard realizowanej diagnostyki. Lekarz interny specjalizuje się w diagnozowaniu chorób wewnętrznych. Jego zadaniem jest przeprowadzenie z pacjentem rozmowy, a następnie w zależności od objawów skontrolowanie stanu zdrowia układów:
  • odpornościowego,
  • krążenia,
  • oddechowego,
  • pokarmowego,
  • dokrewnego,
  • moczowego,
  • ruchowego.

Do jego obowiązków należy również opieka nad pacjentem w zakresie profilaktyki, prowadzenia i kontrolowania przebiegu leczenia chorób przewlekłych, a także w trakcie rehabilitacji. Jak więc widać, wybór lekarza internisty ma ogromne znaczenie dla jakości prowadzonej przez niego diagnostyki i standardu leczenia, co odgrywa niebagatelną rolę dla zdrowia pacjenta. Dlatego, jeżeli szukasz w Łodzi specjalisty z kwalifikacjami, możesz go znaleźć w naszej klinice, umawiając się prywatnie z internistą na wizytę domową, w ramach której dotrze bezpośrednio pod wskazany przez Ciebie adres.

Wykształcenie i doświadczenie medyczne

Wykształcenie

Doświadczenie zawodowe

Kursy

Publikacje naukowe

Nagrody przyznawane na konferencjach naukowych

Wizyty domowe lekarza internisty – Łódź i okolice

Mając na uwadze potrzeby naszych pacjentów, proponujemy wygodne wizyty domowe. Lekarz internista dostępny jest 7 dni w tygodniu i realizuje świadczenia od 8:00 do 20:00 na terenie Łodzi oraz w okolicznych miejscowościach i miasteczkach. Zadbaliśmy o pełną dostępność, aby być gotowym do niesienia pomocy nawet w sytuacjach nagłych i alarmowych, co sprawia, że pacjenci mogą liczyć na nią w wielu sytuacjach. Wizyty domowe realizowane przez lekarza internistę nie różnią się niczym od tych świadczonych w standardowych warunkach. W ich ramach zapewniamy dostęp do specjalistycznych usług prywatnych, podczas których odpowiednio wykwalifikowany medyk przeprowadza diagnostykę poprzedzoną szczegółowym wywiadem medycznym z pacjentem, żeby następnie podjąć decyzje dotyczące dalszego leczenia.

Internista prywatnie – kiedy zdecydować się na wizytę?

Na proponowaną przez naszą klinikę domową wizytę lekarza internisty warto się zdecydować, gdy liczy się błyskawiczna reakcja, a dolegliwości są bardzo dokuczliwe i utrudniają osobiste dotarcie do gabinetu. Intensywne objawy mogą świadczyć o poważnej chorobie, więc szybkie zdiagnozowanie przyczyn, podjęcie leczenia lub przeprowadzenie dodatkowych badań, takich jak morfologia, badania kału i moczu, RTG, EKG, USG i wiele innych, jest wyjątkowo ważne. Nasze wizyty domowe realizowane prywatnie przez internistę są komfortowe szczególnie dla osób starszych i niepełnosprawnych, które nie mają możliwości dostać się do centrum Łodzi, a także dla chorych znajdujących się w trudnych, wysoce awaryjnych sytuacjach.

Umów wizytę z naszym specjalistą