Szczepienia przeciwko COVID-19 w zakładach pracy

4 maja ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy. Warunkiem zgłoszenia jest zgromadzenie 300 osób – pracowników bądź pracowników i ich rodzin, chcących się zaszczepić. Na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa od wtorku jest dostępny formularz zgłoszeniowy, za pośrednictwem którego zakłady pracy mogą zgłaszać chęć szczepienia. Zakład pracy może zgłosić, pracowników, członków samorządów zawodowych i stowarzyszeń branżowych, osoby współpracujące (zatrudnione na umowę cywilnoprawną lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą), studentów, którzy ukończyli 18 r.ż. (zgłasza szkoła wyższa),członków rodzin tych osób.

Podstawowe zasady programu szczepień w zakładach pracy

Podmioty uczestniczący w programie:

Jak zgłosić się na szczepienia pracownicze przeciwko COVID-19

Aby wziąć udział w programie, zakład pracy powinien zgłosić się przez formularz udostępniony na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Formularz będzie dostępny od 4 maja. W formularzu należy wskazać liczbę chętnych do zaszczepienia pracowników bez podawania ich danych osobowych. Zakład pracy może wystawić w tym samym czasie maksymalnie 1 zgłoszenie, które powinno spełniać następujące kryteria:

Wysłanie zgłoszenia przez formularz oznacza gotowość do zaszczepienia wpisanych pracowników we współpracy z Mobilnym Lekarzem. Zgłoszenie przez formularz powinno zostać wysłane dopiero po uzgodnieniu logistyki wykonywania szczepień z Nami Można to zrobić dzwoniąc pod numer: 694 929 494 lub poprzez kontakt mailowy: mobilnylekarz@gmail.com

Zakład pracy może zgłosić następujące osoby:

Data rozpoczęcia szczepień w zakładach pracy zależy od dostępności szczepionek. W maju i w czerwcu będą sukcesywnie dodawane kolejne przedsiębiorstwa do programu szczepień. O kolejności zadecyduje moment prawidłowego wypełnienia formularza przez pracodawcę oraz dostępność szczepionek. Terminy rozpoczęcia szczepień w danym zakładzie będą wskazywane przez RARS, poprzez zwiększenie oferty w Systemie Dystrybucji Szczepionek (SDS) dla obsługującego PWDL.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Podobne porady zdrowotne

Umów wizytę domową z naszym specjalistą