E-recepta online - Recepta przez internet

Potrzebujesz e-recepty bez wychodzenia z domu?

Skontaktuj się i otrzymaj e-receptę online lub przedłużenie leków z refundacją.

Zadzwoń do mnie!
lek. Aleksander Saliński
tel.: 692 733 446
7 dni w tygodniu od 8.00-20.00
Koszt tylko 59 zł

Zachęcamy pacjentów, których interesuje szybka i bezpieczna e-recepta online na przyjmowane leki do kontaktu z naszą kliniką. Wszelkie procedury przeprowadzamy zdalnie przez Internet oraz telefonicznie, co maksymalnie skraca ich czas i pozwala na uzyskanie błyskawicznego dostępu do wymaganych medykamentów w dowolnej aptece i w pełni bezpieczny, legalny sposób.

Wizyty domowe internistyczne w Łodzi
Aleksander Saliński - ZnanyLekarz.pl

ZOBACZ

Jak działa e-recepta online?

Krok 1

Zadzwoń do mnie
692 733 446

Krok 2

Zapłać za usługę

Krok 3

Oczekuj na mój telefon

SKORZYSTAJ Z E-RECEPTY ONLINE JUŻ DZISIAJ

Jakie zalety posiada e-recepta online?

e‑Recepta to elektroniczna wersja tradycyjnej recepty i jest obecnie główną obowiązującą formą wystawiania recept przez lekarzy. Do wystawienia e-Recepty nie jest konieczna osobista wizyta u lekarza czy w przychodni – można ją uzyskać także bez wychodzenia z domu w trakcie teleporady.

Oszczędność czasu

istnieje możliwość wystawienia e-recepty przez internet ważnej cały rok

Różne formy

e⁢-Receptę otrzymasz jako SMS, e⁢-mail lub dostęp w Internetowym Koncie Pacjenta

Bezpieczeństwo

szanse na zgubienie internetowej recepty są niewielkie w porównaniu do tradycyjnej

Wygoda

by otrzymać e-Receptę przez internet lub telefonicznienie musisz wychodzić z domu
  wystarczy, że opłacisz e-Receptę online

Czytelność

brak ryzyka, że przez problem z rozczytaniem otrzymasz inny lek niż został Ci przepisany

Jak uzyskać receptę online?

Zdalne wypisanie przez lekarza recepty przez Internet to szczególnie dobre rozwiązanie dla pacjentów z postawioną diagnozą i przepisanymi lekami, które się skończyły. W takiej sytuacji nie ma potrzeby osobistej konsultacji i całkowicie bezpiecznie można wszystko załatwić online. Specjalista zna historię choroby i orientuje się w stanie pacjenta, dlatego z miejsca może przepisać odpowiednie medykamenty. Również osoby starsze, mieszkające z dala od miasta i pozbawione możliwości dojazdu, często wykorzystują receptę przez Internet. Także w nagłych sytuacjach, gdy potrzebne są leki w godzinach zamknięcia stacjonarnych gabinetów lekarskich, tego rodzaju zdalna usługa jest świetnym wyjściem. Zapraszamy do kontaktu pacjentów z chorobami rzadkimi i intymnymi, którzy wolą zachować pełną prywatność podczas konsultacji.

Wystawienie recepty online

Wystawiana recepta online przez lekarzy zatrudnionych w naszej klinice to w pełni respektowany dokument w formie elektronicznej odpowiadająca wymogom ustawowym. Spełnia on wszystkie kryteria jak standardowa recepta wydawana w trakcie osobistej wizyty w gabinecie lekarskim i ma identyczny status. Dzięki temu można ją zrealizować w każdej aptece działającej w Polsce, o ile dany lek jest dostępny. W tym celu wystarczy podać czterocyfrowy kod wysłany e-mailem, jako wiadomość SMS lub znajdujący się na Internetowym Koncie Pacjenta, podając go w aptece podczas zakupu wraz z numerem PESEL należącym do Ciebie albo innej osoby, dla której wykupujesz lekarstwa.

Jak uzyskać e-receptę online bez IKP?

Z e-recepty online możesz skorzystać, nawet jeśli nie masz IKP. Jeżeli natomiast je posiadasz, informacje na temat wystawionego dokumentu będą w nim cały czas dostępne. To wyjątkowo wygodne, bezpieczne i szybkie rozwiązanie, z którego warto korzystać, jeżeli osobista konsultacja lekarska nie jest niezbędna. Wydawana przez Internet recepta online przynosi pozytywne skutki dla pacjenta, ponieważ pozwala mu oszczędzić czas, pieniądze i nerwy na dojazdach. Zamiast marnować cenne godziny na dotarcie do gabinetu wystarczy do nas zadzwonić. Sprawne uzyskanie recepty na różne leki jest możliwe – wypisujemy ją także na tabletki antykoncepcyjne.

Jak działa wypisanie e-recepty online?

Przepisy ustanawiające możliwość udzielania zdalnych porad medycznych zamiast tradycyjnych, osobistych wizyt u lekarza POZ weszły w życie pod koniec 2019 r. Wprowadzono je w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemii, jednak przyjęły się na stałe i już wiadomo, że pozostaną z nami również po jej zakończeniu ze względu na liczne korzyści z tego wynikające zarówno dla pacjentów, jak i całego systemu ochrony zdrowia. Podczas takiej zdalnej konsultacji odbywa się szczegółowy wywiad, w trakcie którego wystawia się receptę przez Internet na podstawie uzyskanych informacji na temat choroby i stanu zdrowia. Możesz mieć pewność w pełni indywidualnego podejścia nakierowanego na Twoje potrzeby i oczekiwania jako pacjenta. Teleporada to legalna, regulowana prawnie i aprobowana przez Ministerstwo Zdrowia, lekarzy oraz specjalistów od służby zdrowia forma wizyty, podczas której lekarz wypisuje również receptę.

Szybka e-recepta przez internet dla każdego

Dysponujemy zsynchronizowanym z zewnętrznymi, ministerialnymi systemami oprogramowaniem, dlatego wszystkie dokumenty wydawane przez naszą klinikę są dostępne również na Internetowym Koncie Pacjenta, więc można uzyskać do nich wgląd w dowolnym momencie. Korzystanie z e-recepty online jest wygodne także dla farmaceuty, który zajmuje się jej realizacją w aptece. Zamiast często nieczytelnych nazw leków otrzymuje on bowiem do dyspozycji zestandaryzowany, cyfrowy dokument z odpowiednio zapisanymi informacjami, co skraca czas i daje pewność wydania prawidłowego leku. Znika również ryzyko zgubienia papierowego kwitka, ponieważ e-receptę online można w każdym momencie wydrukować z Internetowego Konta Pacjenta.
Usługa jest wygodna i dostosowana do Twoich wymagań. Podczas rozmowy lekarz wsłuchuje się w Twoje potrzeby, dowiaduje się więcej o chorobie i stanie zdrowia, co daje mu podstawę, aby wypisać e-receptę online na wybrany lek. Umawiamy się na dogodny termin, po czym dzwonimy do Ciebie i przeprowadzamy teleporadę. Służymy wsparciem i jeśli istnieje taka konieczność, pomagamy w podjęciu optymalnych decyzji dotyczących leczenia, diagnostyki, rehabilitacji czy innych czynności, które pozwalają Ci na skuteczne zadbanie o zdrowie. Pozostajemy do dyspozycji i zachęcamy do kontaktu w razie potrzeby!

Jak przebiega wystawienie recepty online?

Przepisanie e-recepty online odbywa się w czasie teleporady. To wygodna forma konsultacji medycznej zalecana przez Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia ze względu na bezpieczeństwo badania osób, które w związku ze złym poczuciem i brakiem pewności wobec występujących objawów wolą pozostać w domu. Teleporady są wygodnym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy kontynuują leczenie u lekarza posiadającego dostęp do całej medycznej dokumentacji, a także stanowią wsparcie dla osób zmagających się ze wstydliwymi przypadłościami. Rozmowa przebiega w przyjaznej atmosferze i bez stresu.

Podstawą do rozpoznania i wdrożenia leczenia jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu dotyczącego stanu zdrowia, przeszłości chorobowej i aktualnie występujących objawów.

Usługa jest wygodna i dostosowana do Twoich wymagań. Podczas rozmowy lekarz wsłuchuje się w Twoje potrzeby, dowiaduje się więcej o chorobie i stanie zdrowia, co daje mu podstawę, aby wypisać e-receptę online na wybrany lek. Umawiamy się na dogodny termin, po czym dzwonimy do Ciebie i przeprowadzamy teleporadę. Służymy wsparciem i jeśli istnieje taka konieczność, pomagamy w podjęciu optymalnych decyzji dotyczących leczenia, diagnostyki, rehabilitacji czy innych czynności, które pozwalają Ci na skuteczne zadbanie o zdrowie. Pozostajemy do dyspozycji i zachęcamy do kontaktu w razie potrzeby!

Co zawiera e-recepta?

E-recepta to elektroniczny dokument, który zastąpił papierową receptę otrzymywaną podczas stacjonarnych wizyt u lekarza. Z uwagi na taką samą ważność znajdują się na niej jednakowe informacje dotyczące pacjenta, lekarza oraz okoliczności wystawienia recepty online jak w przypadku tradycyjnego dokumentu, m.in.:

 

  • data wystawienia recepty online,
  • data ważności e-recepty,
  • miejsce wystawienia recepty przez internet,
  • dane osobowe pacjenta,
  • dane osobowe lekarza wystawiającego e-receptę,
  • informacje dotyczące przepisanych leków wraz z opisem zaleceń przyjmowania,
  • liczba opakowań i postać leku,
  • czterocyfrowy kod e-recepty.

Recepta online – ile jest ważna?

Czas realizacji recepty wystawionej online zależy od rodzaju przepisanych leków. Większość pacjentów spotka się z terminem ważności do 30 dni od daty wystawienia dokumentu przez internet. W tym czasie powinno się zrealizować e-receptę i wykupić leki. W przeciwnym wypadku skorzystanie z e-recepty będzie niemożliwe.

Ważność recepty online zmienia się przy wypisaniu lekarstw o stosunkowo krótkim i określonym terminie przydatności. W przypadku antybiotyków recepta ważna jest przez 7 dni od konsultacji telefonicznej (lub dnia wystawienia dokumentu).

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytania odnośnie elektronicznej recepty.

Czy e-recepta działa?

Oczywiście. E-recepta to po prostu elektroniczny odpowiednik papierowej wersji. Różni się tylko tym, że jest wystawiana on-line. Pacjent po wystawieniu otrzymuje kod odbioru SMS-em, e-mailem. Jest także dostępna na Indywidualnym Koncie Pacjenta.

Jak kupić e-receptę?

To bardzo proste. Zadzwoń pod nr 692 733 446 lub wypełnij formularz, opłać usługę przelewem i oczekuj na telefon od lekarza.

Jaki jest koszt e-recepty?

E-recepta kosztuje tylko 59 zł. Wypełnij nasz formularz lub zadzwoń pod nr 692 733 446.

Jak działa recepta na telefon?

E-recepta na telefon działa tak samo, jak jej e-mailowa wersja. Otrzymujesz SMS-em kod uprawniający do zakupu leków.

Jak skorzystać z e-recepty?

Pacjent może zrealizować e-receptę wystawioną online, wybierając jeden z trzech oferowanych sposobów. Pierwszy z nich wspomniany przez nas wcześniej wymaga podania farmaceucie czterocyfrowego kodu (otrzymanego w wiadomości SMS, e-mail lub na IKP), a następnie potwierdzenia tożsamości przy użyciu numeru PESEL. Drugi sposób umożliwia wykupienie recepty na podstawie okazania pliku PDF na urządzeniu mobilnym z kodem, który następnie skanuje i weryfikuje farmaceuta w aptece. Ostatnia możliwość skorzystania z e-recepty obliguje do wydrukowania dokumentu dostępnego na Internetowym Koncie Pacjenta, a następnie okazania go farmaceucie.

 

Czy można otrzymać receptę online bez konsultacji?

Nie można otrzymać e-recepty online bez konsultacji medycznej. W przypadku pacjentów, którzy są w trakcie leczenia i stosują określone leki, czas konsultacji online jest skrócony do niezbędnego minimum. To wygodne rozwiązanie dla kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną oraz pozostałych osób, które ze względu na rodzaj przypadłości są zobowiązane stale przyjmować leki wspomagające ich samopoczucie i zachowanie dobrego zdrowia.

Czy podczas konsultacji online lekarz wystawi e-receptę refundowaną?

Uzyskanie e-recepty refundowanej jest możliwe w trakcie konsultacji online po dostarczeniu odpowiedniej dokumentacji. Pacjenci, którzy otrzymali prawo do refundacji wybranego leku, powinni przedstawić rozpoznanie choroby z kodem (ICD-10), a także jeden z dokumentów: zaświadczenie lekarskie, wypis ze szpitala lub sprawozdanie z wizyty lekarskiej w domowej przychodni.

ZAMÓW E-RECEPTĘ ONLINE

Wypełnij formularz i zapłać online

Usługa e-recepty realizowana jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Imię
Nazwisko
Email
Telefon
Wybierz usługę

Wybierz formę płatności


 

Do zapłaty: 59zł