Potrzebujesz E-recepty na tabletkę "Dzień po"?

e-Recepta na tabletkę "Dzień po"
EllaOne lub Escapelle, realizacja w 5 min.

Zadzwoń do mnie!
lek. Aleksander Saliński
tel.: 692 733 446
7 dni w tygodniu od 8.00-20.00
Koszt tylko 59 zł

Jeśli zależy Ci na czasie i potrzebna Ci szybko tabletka dzień po, otrzymasz ją w ramach błyskawicznej teleporady. Wystarczy, że zadzwonisz, a po przeprowadzeniu wywiadu uzyskasz skuteczną antykoncepcję awaryjną. Zamiast marnować cenny czas na wizyty w gabinecie stacjonarnym tabletka dzień po Ellaone lub Escapelle może zostać przepisana w trakcie trwającej kilka minut rozmowy telefonicznej – szybko, wygodnie i bez potrzeby wychodzenia z domu.

Wizyty domowe internistyczne w Łodzi
Aleksander Saliński - ZnanyLekarz.pl

ZOBACZ

Jak działa e-recepta?

Krok 1

Zadzwoń do mnie 692 733 446

Krok 2

Zapłać za usługę

Krok 3

Oczekuj na mój telefon

E-recepta na tabletkę dzień po jest wystawiana w formie elektronicznej i może być dostępna w trzech formach:

  • SMS – jako kod we wiadomości,
  • wiadomość e-mail – z zawartym kodem do zeskanowania w aptece,
  • Internetowe Konto Pacjenta – kod do przekazania farmaceucie w trakcie zakupów.
 

Tabletka dzień po jest skutecznym sposobem zapobiegania ciąży, dzięki któremu nie dochodzi do zapłodnienia komórki jajowej, nawet jeśli stosunek odbył się w samym cyklu. Co istotne, antykoncepcja awaryjna nie prowadzi do przerwania ciąży, lecz uniemożliwia ją. To znaczy, że tabletka dzień po jest bezpieczna, choć trzeba pamiętać, że niekiedy może powodować niepożądane skutki uboczne. Wynika to z faktu, że silnie wpływa na układ hormonalny kobiety.

E-recepta na tabletkę dzień po – szybko, dyskretnie i wygodnie

Konsultacja lekarska, w której trakcie wypisywana jest e recepta dzień po, może być zaproponowana kobietom powyżej 16. roku życia. W zależności od sytuacji dostępne są dwa rodzaje tabletek: Ellaone i Escapelle. Choć efekt ich stosowania jest jednakowy, to różnią się pod względem mechanizmu działania i zastosowanych substancji czynnych, w związku z czym e-recepta na pigułkę dzień po musi być odpowiednia. Szczegółowa konsultacja lekarska umożliwia podjęcie właściwej decyzji tak, aby lek miał jak najwyższą skuteczność.

Pigułki EllaOne na receptę działają aż po pięciu dniach od niezabezpieczonego stosunku, podczas gdy tabletka dzień po Escapelle tylko do trzech dni. Pamiętaj, że mimo to efekt zależy od czasu przyjęcia – im dłużej będziesz zwlekać, tym bardziej zmniejsza się skuteczność, choć i tak jest ona wysoka nawet w ostatnim dniu. W razie potrzeby warto się postarać o uzyskanie recepty na antykoncepcję awaryjną poprzez teleporadę, na którą możesz się ze mną umówić.

Zapraszamy do kontaktu, ustalenia jak najkrótszego terminu konsultacji i rozmowy w umówionym czasie. Na podstawie pozyskanych od Ciebie informacji i przeprowadzonego wywiadu otrzymujesz odpowiednie tabletki antykoncepcyjne, które pozwala bezpiecznie wykupić e recepta na dzień po.

SKORZYSTAJ Z E-RECEPTY JUŻ DZISIAJ

Jakie zalety posiada e-recepta?

e‑Recepta to elektroniczna wersja tradycyjnej recepty i jest obecnie główną obowiązującą formą wystawiania recept przez lekarzy. Do wystawienia e-Recepty nie jest konieczna osobista wizyta u lekarza czy w przychodni – można ją uzyskać także bez wychodzenia z domu w trakcie teleporady.

Bezpieczeństwo

szanse na zgubienie recepty są niewielkie w porównaniu do tradycyjnej recepty

Wygoda

by otrzymać e-Receptę nie musisz wychodzić z domu wystarczy, że opłacisz e-Receptę online

Oszczędnośc czasu

istnieje możliwość wystawienia recepty ważnej cały rok

Różne formy

e⁢Receptę otrzymasz jako SMS, e⁢mail lub dostęp w Internetowym Koncie Pacjenta

Czytelność

brak ryzyka, że przez problem z rozczytaniem otrzymasz inny lek niż został Ci przepisany.

TABLETKA DZIEŃ PO

Najczęściej zadawane pytania

Jak szybko muszę zażyć tabletkę “dzień po”?

Zdecydowanie najlepiej przyjąć tabletkę w ciągu 24 godzin od niezabezpieczonego stosunku, gdyż wtedy antykoncepcja awaryjna jest najbardziej skuteczna. Oczywiście tabletkę „dzień po” można zażyć nieco później: do 72 godzin po stosunku (Escapelle) lub do 120 godzin po stosunku (EllaOne), jednak ich skuteczność z czasem maleje.

Ile kosztuje tabletka "dzień po"?

W zależności od apteki ceny tabletek antykoncepcji awaryjnej wahają od 35 do 55 zł dla preparatu Escapelle (skuteczność do 72 h po stosunku) oraz od 90 do 120 zł dla EllaOne (skuteczność do 120 h po stosunku).

Kiedy lepiej zdecydować się na przyjęcie antykoncepcji awaryjnej?

Zastosowanie tabletki „dzień po” jest szczególnie uzasadnione w przypadku odbycia stosunku seksualnego, w trakcie którego zawiodły inne metody antykoncepcji. Najczęstsze przypadki to: pęknięcie prezerwatywy, oderwanie się plastra antykoncepcyjnego, pominięcie dawki lub nieprawidłowe przyjęcie tabletek antykoncepcyjnych.

Jak szybko dostać tabletkę “dzień po”?

Tabletkę „dzień po” możesz otrzymać nawet w ciągu kilkudziesięciu minut. W tym celu zadzwoń i omów z lekarzem konieczność zażycia antykoncepcji awaryjnej, a także przeciwskazania zdrowotne. Chwilę po zakończeniu rozmowy otrzymasz od lekarza e-Receptę na tabletkę „dzień po”, którą od razu możesz zrealizować w dowolnej aptece.

Gdzie kupić tabletkę “dzień po”?

Tabletkę „dzień po” co do zasady można kupić w każdej aptece. Może się jednak zdarzyć, że konkretna apteka nie będzie miała jej na stanie, dlatego aby przyspieszyć proces, warto skontaktować się najpierw telefonicznie z apteką i ustalić, gdzie tabletkę „dzień po” kupimy od ręki.

Czy antykoncepcja awaryjna jest refundowana?

Obecnie zarówno tabletka Escapelle oraz EllaOne nie należą do grupy refundowanych leków. Przez pewien okres były one dostępne bez recepty (między kwietniem 2015 r. a lipcem 2017 r.), obecnie jednak wydawane są tylko na receptę.

Jak działa antykoncepcja awaryjna? Czy jest skuteczna?

Antykoncepcja awaryjna hamuje owulację oraz uniemożliwia zapłodnionej komórce jajowej zagnieżdżenie się w macicy. Nie ma działania poronnego – jeżeli tabletka zostanie przyjęta po zagnieżdżeniu się zarodka, nie zapobiegnie ciąży. Największą skuteczność antykoncepcja awaryjna gwarantuje w ciągu 24 godzin od stosunku – blisko 99%.

ZAMÓW E-RECEPTĘ

Wypełnij formularz i zapłać online

Usługa e-recepty realizowana jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Imię
Nazwisko
Email
Telefon

Wybierz usługę


Wybierz formę płatności


Do zapłaty: 59zł